אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

רמת הביקוש הגבוהה למגורים באיזור המרכז הביאה במהלך השנים להפחתה הולכת וגוברת של היקף האדמות החקלאיות באיזור מישור החוף, בוודאי בכל הנוגע לשטחים חקלאיים בגוש דן.

המאגר הקטן יחסית (ביחס לאיזורים אחרים בישראל) של אדמה חקלאית בסמוך לישובים באיזור המרכז, משפיעה על רמת התימחור של מגרשים חקלאיים המוצעות לשיווק. התימחור הגבוה של חלקות אלו מכיל הנחת יסוד כי הביקוש הגבוה לדיור והמלאי המצומצם של קרקעות פנויות במרכז, יביא בסופו של דבר להפשרת הקרקע החקלאית לבנייה וכן כי ערכה של הקרקע לאחר שתופשר יהיה גבוה, ביחס לקרקעות מאושרות לבנייה באיזורים אחרים בארץ.

מנגד, בעת קבלת החלטה על השקעה בשטחים חקלאיים באיזור המרכז, יש לקחת בחשבון כי צפיפות האוכלוסין הגבוהה באיזור המרכז עשויה לגרום לנטיה הולכת וגוברת בקרב מוסדות התכנון לפעול לשימור שטחים ירוקים באיזור, כלומר קיבוע ייעוד הקרקע לחקלאות או שינוי יעודה לפארקים ציבוריים. נטיה זו נתמכת על ידי פעילותם של גופים ציבוריים שונים, דוגמת ארגונים לאיכות הסביבה או וועדי תושבים מקומיים. על כן, על מנת לברור בצורה מושכלת בין חלקות קרקע חקלאית באיזור המרכז המוצעות לרכישה, מומלץ להיעזר בשירותי בדיקה ושמאות של בעלי מקצוע בתחום הנדל"ן החקלאי, אשר יוכלו להבהיר עבורכם טוב יותר את הסיכויים והסיכונים הטמונים בהשקעה ספציפית.

במידה והחלטתם לבצע בדיקה זו בעצמכם, מומלץ בחום כי תשקיעו זמן בלמידת המונחים המקצועיים הרלוונטיים לתחום. כך למשל, הגדרתה של הקרקע המוצעת לכם בתמ"א 35 משפיעה בצורה קריטית על הסיכויים כי תוכנית הכוללת הפשרת קרקע תאושר בידי גופי התכנון. לסיכום, השקעה מוצלחת בקרקע חקלאית באיזור המרכז עשויה להניב רווחים יוצאי דופן, במיוחד למשקיעים בעלי סבלנות ויכולת להמתין עם מימוש ההשקעה, אך השקעות אלו אינן נטולות סיכונים ועל מומלץ להעמידן בבדיקה מקצועית מעמיקה.

לצורך מאמר זה איזור המרכז מוגדר כאיזור גוש דן וערי הלוויין הסמוכות לו, הגובל בצפון בשרון, במערב בים התיכון, במזרח בשפלה ובדרום באיזור אשדוד. בין הערים באיזור המרכז, בהן עדיין ניתן למצוא עדיין מגרשים חקלאיים המוצעים לקנייה, ניתן למנות: ראשון לציון, הרצליה, רמת השרון וכן מספר ישובים כפריים קטנים יותר דוגמת רשפון ושפיים.

 

 

 

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

מידע נוסף

No matching tags

כתבות נצפות

חדש באתר