אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בראשון לציון - חברת ריליטי אקזיוקטיב

מיקום - חלקות קרקע חקלאית בגבולה הדרומי של ראשון לציון ובסמוך למושב נטעים.

יתרונות - העיר ראשון לציון נכללת באיזור הביקוש הנדל"ני הגבוה בישראל, הן בשל מיתוגה של העיר כעיר מעמד בינוני המציעה איכות חיים טובה ומעלה והן בשל מיקומה במרכז הארץ. החלקות המשווקות נמצאות מדרום לאיזור הבנוי בעיר ועל כן נהנות מגישה מהירה לכבישים המחברים את העיר לסביבתה: כביש 4, כביש 42 וכביש 4311. כמו כן השטח המדובר נמצא בסמיכות למושב נטעים, בעבר ישוב חקלאי וכיום ישוב וילות יוקרתי.

החלקות המשווקות נכללות במתחם תכנוני גדול יותר אשר כמחצית ממנו נמצא בבעלות חברת שיכון ובינוי. בין החברה המשווקת לחברת שיכון ובינוי נחתם הסכם שיתוף המסדיר את פעולתם המשותפת לקידום הפשרת הקרקע ותכנון השטח המופשר. השותפות עם חברת נדל"ן מהגדולות בארץ, מגדילה את הסיכויים כי תהליך שינוי ייעודה של הקרקע יסתיים בהצלחה. 

קרקע חקלאית בראשון לציון

עלות - - 259 אלף ש"ח ליחידת קרקע בת כ-200 מ"ר.

הערכת שווי במימוש ההשקעה על פי הערכת החברה המשווקת, שוויה של יחידת קרקע המשווקות במסגרת הפרויקט יגיע לאחר הפשרתה לבנייה ל-1.2 מליון ש"ח.

מעמד הקרקע - השטח המשווק הינו קרקע חקלאית הנמצאת בבעלות פרטית ורשומה בטאבו על שם בעליה. התוכנית המסדירה את הפשרת הקרקע, רצ-2030, הופקדה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה- מחוז מרכז ביולי 2014. התוכנית האמורה הינה תוכנית מתאר מקומית חדשה וכוללת לעיר כולה המקודמת על ידי עיריית ראשל"צ, אשר שמה לה ליעד לשרטט מדיניות תכנון ובנייה חדשה אשר תאפשר את בנייתן של כ-30,000 יחידות דיור חדשות בראשון לציון.

בשלב ההפקדה מוצגים פרטי התוכנית האמורה לציבור וניתן להגיש לוועדה התנגדויות לתוכנית או לחלקים בה. בתום תקופת ההפקדה תושב התוכנית לדיון בוועדה המחוזית ובמידה וזו תשוב ותאשרה תעבור התוכנית לדיון במועצה הארצית לתכנון ובנייה, רק לאחר אישורה של המועצה יסתיים תהליך ההפשרה וייעודה התכנוני של הקרקע ישונה מחקלאות לבנייה. על פי פרטי תוכנית רצ-2030 השטח המשווק ייעוד לבניית דירות בבנייה רוויה (מגדלי דירות) וכן מבני מסחר.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט -- רכישת הקרקע תלווה ברישום העברת הבעלות בטאבו. בפני המשקיעים הפוטנציאלים תוצג שומה שנערכה לקרקע על פי תקן 22, תקן שמאות חדש שנקבע על ידי המדינה במטרה להסדיר את הערכת השווי של קרקעות חקלאיות להשקעה. לרוכשים ינתן ליווי משפטי על ידי משרד עו"ד העוסק בתחום הנדל"ן. למשקיעים מוצע מסלול מימון לכמחצית מסכום ההשקעה.

החברה המשווקת - - רילטי אקזיוקטיב, חברה העוסקת בשיווק מיזמי נדל"ן שונים, ביניהם גם מיזמי קרקע חקלאית.

 

מפת שטח הפרויקט וסביבתו בראשון לציון (מקור: גוגל מפות)

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר