אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

סקירת פרויקט לשיווק קרקעות בצפון תל אביב- חברת אדמה

עדכון (יוני 2016) - נכון לעת זו חברת אדמה נמצא בהליכי פירוק וחדלות פרעון ועל כן מומלץ להמתין לתוצאות הליכים אלו.

מיקום - הקרקע המשווקת ממוקמת בגבולה צפון-מערבי של העיר תל אביב, ברצועת השטח בסמוך לחוף הים הנמתחת בין שדה דב ובין גבול הרצליה-תל אביב.

יתרונות - שטחו של הפרויקט נחשב ללא ספק לאחד ממיקומי הנדל"ן היקרים ויוקרתיים בישראל ובסמוך לו נבנו כבר מספר מתחמי מגורים מפוארים (דוגמת מגדלי נאמן). בהתחשב לקרבה לחוף הים ומיקום השטח בצפון העיר תל אביב אין כמעט ספק כי דירות מגורים שיבנו במסגרת המיזם יזכו לביקוש נדל"ני מיידי ויתומחרו בהתאם. ראוי לציין כי שינוי ייעודה התכנוני של הקרקע הושלם לאחרונה וניתן לו תוקף רשמי בעקבות אישורה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה. עניין משמעותי נוסף הוא פינויו המתוכנן של שדה דב הסמוך וייעוד הקרקע שתתפנה לבנייה. מהלך הפינוי צפוי להגדיל את ערך הקרקעות הסמוכות לו, הן בשל פינוי המפגע והן בשל הפיתוח המתוכנן.

עלות - 1,299 אלף ש"ח עבור יחידת קרקע המגולמת לזכות לדירה במתחם העתידי.

תשואה פוטנציאלית - על פי החברה המשווקת מחירה הממוצע של דירה בשכונות הסמוכות למתחם המשווק הוא - 4.5 מיליון ש"ח.

מעמד סטטורי של הקרקע - קרקע פרטית המיועדת לבנייה לצרכים שונים: מגורים, מסחר, משרדים וכו'. התוכנית המסדירה את יעוד הקרקע מבחינת גופי התכנון היא תוכנית 3700 תל אביב המתייחסת לשטח בין כ-1,900 דונם של שטחי חול פתוחים בצפון-מערב העיר ומשרטטת את הקמתו של רובע עירוני חדש על גבי שטח זה. על פי פרטי התוכנית על גבי השטח האמור יבנו כ-12,000 יחידות דיור, מבני מלונאות בהיקף של 50,000 מ"ר, שטחי תעסוקה (משרדים, מבני מלאכה וכו') בהיקף של 150,000 מ"ר, מבני מסחר בהיקף של 50,000 מ"ר ופארק ציבורי ששטחו יעמוד על כ-500 דונם. לאחר מסלול בירוקרטי תכננוי ארוך ומפותל אושרה תוכנית 3700 תל אביב אופן סופי וניתן לה תוקף רשמי על ידי שר הפנים. אישור התוכנית פותח בפני בעלי הקרקעות את האפשרות להגיש לגופי התכנון תוכניות בנייה מפורטות בנוגע לקרקע שבבעלותם. יש לציין כי השטח בו עוסקת התוכנית מתחלק למספר רב של חלקות וכי הבעלות על רבות מן החלקות נחלקת בין מספר בעלים (מושע), כך שמספרם הכללי של בעלי הקרקעות מגיע לאלפים. מצב עניינים זה צפוי ליצור קושי עבור בעלי הקרקעות בנסיון לזכות באישור גופי התכנון לגבי תוכנית בנייה, שכן הוא כופה על גופי התכנון לחלק את הזכויות על הקרקעות בצורה מאוזנת בין מספר רב של בעלי עניין, כאשר כל אחד מאותם בעלי עניין עשוי להשתמש בכלים מנהליים ומפשטיים להתנגד להחלטה. בהתאם לאמור לעיל ועל פי פרסומים רשמיים בכוונת עיריית תל אביב לעודד את בעלי הקרקעות לשתף פעולה, להתאגד למספר קבוצות ולהגיש לגופי התכנון תוכניות בנייה המוסכמות על מרביתם. בהתחשב במורכבות התכנונית והמשפטית של מתחם תוכנית 3700, ניתן להעירך כי בנייה בפועל על השטח המתוכנן תחל רק בעוד מספר שנים במקרה האופטימי. 

תוספות נכללות בעסקה - רישום זכויות המשקיע על הקרקע בטאבו (לשכת רישום מקרקעין), המיזם זוכה לליווי משפטי מצד משרד עו"ד מוביל. למשקיעים מוצע מסלול מימון בנקאי של עד 50 אחוזים מסכום ההשקעה.

החברה המשווקת - חברת אדמה, החברה עוסקת ביזמות נדל"ן בעיקר, בתחום הקרקעות החקלאיות והובילה בהצלחה פרויקטים בתחום זה בכרכור, הוד השרון ועוד.

 

מפת השטח הנכלל במיזם וסביבתו בעיר תל אביב(מקור: גוגל מפות)

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר