אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בכפר תבור - חברת שפע נכסים

 מיקום - אדמות חקלאיות בגבולה הצפוני של המושבה כפר תבור, השוכנת בגליל התחתון, בסמוך להר תבור.

יתרונות - בשנים האחרונות נרשמת באיזור כפר תבור תנופת פיתוח מואצת, הבאה לידי ביטוי בהפשרתן של קרקעות חקלאיות לבנייה. תהליך זה צפוי להימשך בשנים הבאות, בעקבות רמת ביקוש גבוהה בתחום הנדל"ן למגורים.

עלות חלקה בפרויקט - 88,000 ש"ח ליחידת קרקע בת כ-420 מ"ר.

הערכת שווי במימוש ההשקעה - על פי החברה המשווקת שטח  בן 420 מ"ר המאושר לבנייה באיזור כפר תבור מוערך בשווי של כ-700,000 ש"ח.

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד לאדמות הנמצאות בבעלות המדינה). עסקת הרכישה כוללת גם את רישום בטאבו של בעלות הקונה על החלקה שנרכשה.

היישוב כפר תבור עובר בשנים האחרונות תהליך מואץ של פיתוח והרחבה. תהליך זה מקודם על ידי הרשות המקומית מתוך מטרה מוצהרת להגדיל את מספר התושבים, לחזק את מצבו הכלכלי וכך לשמר את מעמדה של המועצה כרשות מוניציפלית עצמאית ולמנוע את איחוד כפר תבור עם ישובים סמוכים. על מנת להשיג את מטרתה פועלת המועצה המקומית לקידום אישורן של תוכניות להפשרת קרקעות חקלאיות ושינוי ייעודן לבנייה. עניין זה מגדיל את הסיכויים לאישור התוכנית להפשרת חלקות הקרקע המשווקות באיזור.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע מטעם עו"ד רמי מזרחי. עסקת הרכישה כוללת גם את רישום בטאבו של בעלות הקונה על החלקה שנרכשה.

החברה המשווקת - חברת שפע נכסים. חברה הפעילה מזה למעלה מ-20 שנים בתחום יזמות הנדל"ן. לחברה נסיון רב בפיתוח ושיווק קרקעות חקלאיות, בעיקר באיזור השפלה. כמה מן הפרויקטים בתחום הנדל"ן החקלאי אותן הובילהשפע נכסים הסתיימו כבר בהפשרת הקרקע והשלמת הבנייה על הקרקע (לדוגמא באיזור ראשון לציון).

 שטח חקלאי בכפר תבור

כפר תבור - על היישוב

כפר תבור הוא יישוב בגליל התחתון המזרחי, הממוקם למרגלות הר תבור. שטח שיפוט המועצה המקומית כפר תבור משתרע על פני כ-12,000 דונמים. מספר התושבים בכפר תבור עומד כיום על כ-4,000 איש.

המושבה כפר תבור נוסדה בשנת 1901 על ידי קבוצת צעירים, בני הדור הצעיר במושבות הותיקות, ראש פינה, זכרון יעקב, שפיה ומטולה. מייסדי היישוב התפרנסו ברובם מחקלאות, בעיקר מנטיעת כרמי שקדים, גפנים וזיתים. כפר תבור הוא היישוב בו הוחלט על ייסוד ארגון "השומר".

בעת הקמת המדינה עמד מספר בתי האב ביישוב על 40. ב-1949 הוכרז כפר תבור כמועצה מקומית. במהלך שנות ה-50 נקלטו ביישוב משפחות עולים, בעיקר מכורדיסטן. בשנים לאחר מכן נרשמה בכפר תבור מספר פעמים הגירה שלילית, עקב נטישת הדור הצעיר. קשיי המגורים בפריפריה שלוו בקשיים כלכליים והגבלות על בנייה חדשה, עיכבו את פיתוחו של כפר תבור עד לשנות ה-70 לערך. השקעה בפיתוח, אשר כללה הפשרת קרקעות חקלאיות לבנייה, הקמת מוסדות ציבור (בריכה, מתנ"ס, ספרייה וכו') ופיתוח מקורות תעסוקה מלבד חקלאות, הביאו לחזרתם של בני הדור הצעיר אל הייושב.

בשנים האחרונות מספר התושבים בכפר תבור גדל במהירות, כפועל יוצא של גדילה ניכרת בהיקף הבנייה והפיתוח ביישוב. כך למשל הוקמו ביישוב לאחרונה מרכז מסחרי, מרכז ספורט ומספר שכונות חדשות. תהליך זה מובל על ידי המועצה המקומית ובעידודה צפויה אוכלוסיית היישוב להכפיל את עצמה בשנים הקרובות. לצורך השגת מטרה זו מקדמת המועצה המקומית מספר תוכניות להפשרת קרקע חקלאית וייעודה לבניית מבני מגורים ומוסדות ציבורי ומסחר. תושבי כפר תבור נהנים ממגורים באחד מאיזורי הנוף היפים בארץ ישראל, עניין המתבטא גם בפעילות כלכלים בתחום התיירות הכפרית. בשטח היישוב פועלים גם יקב, מתנ"ס, מוזיאון היסטורי לתיעוד תולדות היישוב ומוזיאון מרציפן.

 

מפת כפר תבור וסביבת היישוב

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר