אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

קרקע חקלאית בהרצליה - רילטי אקזקיוטיב

עדכון (נובמבר 2016)-  לעת זו שיווק החלקות בפרויקט הגיע לסופו.

 

מיקום - השטח המשווק נכלל במתחם תכנוני המכונה - חוף התכלת, וממוקם בסמוך לחוף הים הממוקם בין הרצליה לפיתוח לצפון תל אביב. הקרקעות מצויות בשטח השיפוט של עיריית הרצליה.

יתרונות - אחד מאיזורי הביקוש הנדל"ני היוקרתיים ביותר בישראל, הגובל בחוף ימה של הרצליה. התוכניות לאישור הבנייה על הקרקעות נמצאות בהליך אישור מתקדם ונידונות בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, מחוז ת"א.

עלות - 645 אלף ש"ח עבור שטח בן כ-100 מ"ר, המגולם לזכות עתידית לדירה במתחם המתוכנן.

הערכת שווי במימוש העסקה – הערכת שווי הנכס המוצע לשיווק, לאחר הפשרת הקרקע ואישור התוכנית לשטח הפרויקט, מוערך ב-1.8 מיליון ₪.קרקע חקלאית, חוף התכלת

מעמד הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית (בניגוד לאדמות הנמצאות בבעלות המנהל למקרקעי ישראל). 

עיריית הרצליה מקדמת את תוכנית הר-2200, תוכנית מתאר מקומית הכוללת את שינוי ייעוד הקרקע בחוף התכלת (שטח בהיקף של כ-2,200 דונם, מדרום למלון אכדיה ועד לצומת הקאנטרי קלאב בת"א, הגובל ממערב בים התיכון וממזרח בכביש החוף), מחקלאות לבנייה למגורים, תיירות ומסחר. במסגרת שטח התוכנית נכללות גם חלקות הקרקע המשווקת בפרויקט. מרבית הקרקעות באיזור נמצאות בבעלות פרטית ובכלל זה החלקות המשווקות בפרויקט.

את התוכנית ניסח האדריכל דני קייזר, לשעבר מהנדס העיר ת"א, על פי דרישות והגדרות שקבעה עיריית הרצליה. תהליך אישור התוכנית מול מוסדות התכנון נמצא בשלבי אישור ראשוניים. בקידום התוכנית תומכת גם עמותה ציבורית - העמותה לקידום תכנון ופיתוח חוף התכלת– המאגדת קבוצה של כ-150 מבעלי הקרקעות באיזור. על פי פרסומי העמותה אישור התוכנית נתמך גם על ידי המנהל למקרקעי ישראל, האוחז בבעלות על חלק מן הקרקעות בחוף התכלת (כ-400 דונם).

עדכון

ביולי 2013 אושרה התוכנית להפשרת הקרקעות על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה - הרצליה. על פי התוכנית שאושרה בשטח המדובר בן כ-2,100 דונמים, יבנו כ-9,000 דירות וכן שטחי מסחר ומשרדים בשטח של כ-280,000 מ"ר. כמו כן נקבע כי כשליש מן הדירות שייבנו יוגבלו בשטחן (עד 75 מ"ר) על מנת שמחירן יהיה נגיש יותר (מה שסביר להניח שלא יקרה).

אחוזי הבנייה שנקבעו לכל מ"ר אינם שווים בכל שטח המתחם והתוכנית מגדירה כ-10 רמות שונות של אחוזי בנייה. התוכנית קובעת אחוז הפקעה גבוה מן המקובל 64% (לעומת כ-50% בדרך כלל) וחלק מן השטחים שיופקעו מיועדים למיזם דיור בר השגה (בר השגה באופן יחסי).

לאחר אישור הוועדה המקומית עברה התוכנית לאישור הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה - מחוז ת"א. יש לציין כי מהלך האישור עצמו על אף שאינו מאפשר את הבנייה באתר, הביא לעלייה בערך הקרקעות במתחם חוף התכלת.

תוספות נלוות לרכישת הקרקע במסגרת הפרויקט - ליווי משפטי לרוכשי הקרקע. כמו כן מוצע ליווי במסלולי אשראי עד 50 אחוזים מסכום הרכישה. העסקה כוללת גם הליך רישום זכויותיו של הקונה בטאבו (לשכת רישום מקרקעין)

החברה המשווקת - רילטי אקזקיוטיב, חברת נדל"ן העוסק בשיווק קרקעות ודירות חדשות ברחבי הארץ. החברה נמצאת בבעלות איש העסקים שמעון אייזנברג.

 

 

על העיר - הרצליה

הרצליה הוקמה בשנת 1924 כמושבה חקלאית. השטח עליו הוקם היישוב נקנה על ידי יהושע חנקין ונמכר לחברה ציונית אמריקאית, אשר פעלה לעידוד התיישבות ציונית בא"י (והיתה מעורבת בהקמת מספר ישובים בארץ). מייסדי המושבה היו משפחות עולים מארה"ב ומארצות אירופה.

בשנים הראשונות לתולדותיה התפתחה הרצליה בקצב מהיר ומאמץ ניכר הושקע בעיבוד חקלאי של השטח שנרכש (בעיקר בנטיעת פרדסים). ב-1926 הוקם בית הספר הראשון ביישוב. בשנים לאחר הקמת המדינה, עם הגעתם של גלי עלייה המוניים, גדל מספר התושבים בהרצליה בקצב מהיר והיישוב החל לאבד את צביונו החקלאי. ב-1960 הוכרזה הרצליה כעיר. קפיצת מדרגה נוספת במספר תושבי העיר נרשמה במהלך שנות ה-90 עם הגעתו של גל עלייה ממדינות חבר העמים.

הרצליה הינה אחת הערים המבוססות בישראל ומרבית אוכלוסייתה משתייכת למעמד הבינוני-גבוה. אוכלוסיית העיר מונה כיום כ-100,000 תושבים. שטח שיפוט העיר משתרע על פני כ-26,000 דונמים. את העיר חוצה כביש 2, אחד מנתיבי התנועה המרכזיים בישראל. בדרום העיר ממוקמת תחנת רכבת (ולידה מגרש חנייה נרחב), בה פועל קו פרברי המאפשר הגעה לת"א בנסיעה בת כ-5 דקות.

בשטחה של העיר מצויים: שכונת היוקרה - הרצליה פיתוח, איזור תעשייה המאוכלס בעיקר על ידי חברות הייטק, הנחשב גם לאיזור בילויים יוקרתי, מספר מרכזיים מסחריים גדולים. על חוף ימה של הרצליה פועלים מספר מלונות. בשנות ה-90 נבנתה על רצועת החוף מרינה המשמשת לעגינת כלי שייט. השטח הגובל בחוף ימה של הרצליה נחשב לאחד מאיזורי המגורים היקרים ביותר בישראל ובתים הממוקמים בו נרכשו בעסקאות של עשרות מיליוני ש"ח.

ככלל, הביקוש לנדל"ן בהרצליה שומר על רמה גבוהה ויציבה בשנים האחרונות, לכך תורמים בעיקר: תדמיתה היוקרתית של העיר, הנוחות בקרבה לאיזור התעשייה בו מועסקים אלפי עובדי הייטק ולבסיסי צה"ל הממוקמים בגלילות והיקף מצומצם יחסית של בנייה חדשה. בדרום מערב הרצליה נמצאים שטחים חקלאיים לגביהם מתקיים תהליך תכנוני ברשות המקומית אשר צפוי על פי ההערכה, להביא להפשרת הקרקעות ולבנייה.

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר