אגרילנד

רכישת קרקע חקלאית - כל ההצעות וכל המידע הרלוונטי למשקיע הישראלי

הצעה לרכישת קרקע חקלאית ברחובות, חברת דיור פלוס

מיקום - חלקות קרקע חקלאיות הממוקמות בשטח פתוח מצידו המזרחי של רחוב דרך בגין בעיר רחובות ובסמוך לשכונת הנשיא בעיר. השטח נכללת בתחום שיפוטה של העיר רחובות, בצידה הצפון-מזרחי של העיר.

יתרונות - הקרקעות המשווקות נמצאות במרחק עשורת מטרים בלבד משכונת מגורים, קרבה המגדילה את הסיכויים כי תוכנית להפשרת הקרקע תאושר על ידי גופי התכנון (בהתאם למדיניות בנייה צמודת דופן). הליכי התכנון להפשרת הקרקעות נמצאים בשלב מתקדם ונתמכים על ידי עיריית רחובות, כחלק מתוכנית המתאר החדשה של העיר. יש לציין כי הביקוש ליחידות מגורים ברחובות נמצא בשנים האחרונות במגמת עלייה מתמשכת ובהתאם גם מחירי הדירות בעיר.

עלות - 194 אלף ש"ח עבור חלקה בת כ-250 מ"ר.

מעמד סטטורי של הקרקע - קרקע חקלאית בבעלות פרטית. הרכישה כוללת רישום של הבעלות על החלקה בטאבו. עיריית רחובות מקדמת בשנים האחרונות תוכנית מתאר חדשה לעיר - רח' 2025, בין היתר מיועדת התוכנית לייצר עתודת קרקעות זמינות לבנייה אשר תאפשר הקמת אלפי יחידות דיור חדשות ברחובות. פרטי תוכנית רח 2025 קובעים כי השטחים הפתוחים ממזרח לדרך בגין יופשרו וישונו את ייעודם לבניית מגורים בבנייה רוויה (מגדלי דירות). לפני מספר חודשים אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה (הגוף העליון של מערכת התכנון בישראל) את תוכנית רח 2025 אולם את אישור החלק בתוכנית העוסק בהפשרת הקרקעות בצפון-מזרח העיר התנתה המועצה בקבלת חוות דעת בעניין זה מן הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, מחוז מרכז. על פי פרסומים בעניין זה נראה כי הוועדה המחוזית החליטה שלא להמליץ על אישור הפשרת השטח הרלוונטי וכעת הדיון בעניין זה שב למועצה הארצית לתכנון ובנייה. במידה ומאמצי עיריית רחובות יניבו פרי ותוכנית רח 2025 תאושר במלואה והפשרת הקרקעות בכלל זה, יוכלו בעלי הקרקעות המופשרות להגיש לגופי התכנון תוכנית בנייה מפורטת לקרקעות שברשותם. בהתאם לאמור לעיל ניתן להעריך כי בניית יחידות מגורים בשטחים המשווקים בפרויקט, אם תתקיים, תחל רק בעוד מספר שנים לכל הפחות.ה

החברה המשווקת - חברת דיור פלוס, חברת תיווך נדל"ן העוסקת בשיווק מיזמי נדל"ן שונים. החברה הוקמה על ידי איש הנדל"ן צבי אפל ומנוהלת כיום על ידי גלי אפל קסטל, שמאית מקרקעין.

 

מפת שטח המיזם ברחובות וסביבתו (מקור: גוגל מפות)

מעוניין להשקיע בקרקע חקלאית?

לקבלת הצעות להשקעה בקרקע חקלאית

מלא את פרטיך ונציגי חברות הנדל"ן יצרו עמך קשר

לקבלת מידע על פרויקט, הקליקו על השורה הרלוונטית

כתבות נצפות

חדש באתר